Dziś jest: 26 październik 2021 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
KINO MARZENIE
ZAPOWIEDZI FILMOWE
CZWARTY-ekSTRA FILM
PLAN KINA
KINO OFF
PROJEKCJE SPECJALNE
TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
CINEMA OFF
AKADEMIA FILMOWA
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plFILM / TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA

drukuj
2006-04-03
20 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA - 7 - 13 maja 2006 (źródło: Inf.wł. (aktualizacja 03.05.06))
Tarnowskie Centrum Kultury
zaprasza na

20 TARNOWSKĄ NAGRODĘ FILMOWĄ

FESTIWAL NAJCIEKAWSZYCH POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH
pod patronatem
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Kazimierza Michała Ujazdowskiego
Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Marszałka Województwa Małopolskiego
oraz Prezydenta Miasta Tarnowa Mieczysława Bienia


Tarnów, 7-13 maja 2006


W kinie polskim dużo się dzieje

My wszyscy, którzy pamiętamy dawną świetność polskiego kina, jego wielkie sezony, nigdy nie tracimy wpojonego nam kiedyś filmowego patriotyzmu. Nie przestajemy wierzyć, że nasze kino znów będzie w centrum kulturalnej uwagi. Myślę, że Tarnowska Nagroda Filmowa, przyznawana od lat 20, jest wyrazem takiej wiary.
Wymyślono tę nagrodę "ku pokrzepieniu serc", w czasach marazmu po stanie wojennym. Po 1989 kino polskie nie odzyskało już dawnej roli, ani poczucia ważności. Jak powiedział Kieślowski w początku lat 90., podczas głośnej dyskusji z Wimem Wendersem na festiwalu berlińskim, "myśmy mieli cenzurę polityczną, a wy macie cenzurę ekonomiczną, która jest jeszcze gorsza." Dlaczego gorsza? Bo w zmaganiach filmowców z dawną, peerelowską władzą, chodziło o jakieś wartości, a tu chodzi już tylko o pieniądze, o box office.
Jednak wydaje się, że pesymizm Kieślowskiego nie był do końca uzasadniony. Z kinem artystycznym dzieją się ostatnio w Europie ciekawe rzeczy. Po pierwsze, zyskuje coraz większą widownię. Niesamowitą popularność zyskują festiwale filmowe, te wielkie i te małe, zdobywające wielotysięczną widownię. Po drugie, rośnie sieć kin studyjnych. Po trzecie, jest wielki run młodych na kino. W Polsce młodzi reżyserzy, zwłaszcza ci, co przeszli przez Szkołę Wajdy, zaczynają działać solidarnie, tworzyć własne zespoły filmowe, na wzór tych dawnych.
Wojcieszek z "Doskonałym popołudniem" podobał się na Forum, towarzyszącym Berlinale. Kilka polskich filmów, z "Moim Nikiforem" Krzysztofa Krauze na czele, objeżdża świat, wszędzie zbierając nagrody. Dwa nowe polskie filmy, Sławomira Fabickiego i Adama Guzińskiego, będą w tym roku w Cannes. Barański z "Parę osób, mały czas", został na pniu zakontraktowany do Karlovych Varów (choć wciąż nie ma dystrybutora krajowego!). Ciekawi mnie festiwalowy los najmocniejszego, jak dotąd, polskiego filmu tego sezonu, "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego, w każdym razie ten film-spowiedź ma na liście aktualnych przebojów kinowych trzecie miejsce, przed Woodym Allenem.  
Powstanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zmieniło sytuację naszego kina. Od tej chwili zyskuje ono swojego promotora, nie będzie już tylko wynikiem przypadkowej gry interesów między producentami i telewizją. Jaki był tamten rok - zobaczymy w Tarnowie. Jaki będzie ten rok - zobaczymy w Gdyni.
W każdym razie warto spojrzeć na kino polskie z życzliwością. Nie wstydzić się go, nie powtarzać za inżynierem Mamoniem: bo w kinie polskim...to nic się nie dzieje. Bo dzieje się dużo.


Tadeusz Sobolewski
"Gazeta Wyborcza"

3 maja 2006


Z okazji jubileuszu festiwal będzie miał wyjątkowy charakter, a Tarnów na kilka dni stanie się niekwestionowaną filmową stolicą Polski.
Tarnowskie Centrum Kultury zadbało aby program tegorocznej edycji był wyjątkowo bogaty i atrakcyjny.

Dwadzieścia filmów na dwudziestolecie i coś ponadto!


O statuetki w projekcjach konkursowych walczyć będzie 13 filmów zrealizowanych od początku 2005 roku (m.in.: „Skazany na bluesa”, „Jestem”, „Komornik”, „Mistrz”, „Persona non grata”, „Wróżby Kumaka” oraz najnowszy film  Marka Koterskiego - "Wszyscy jesteśmy Chrystusami").
Dodatkowo  zaprezentowane zostaną 3 filmy na pokazach specjalnych oraz 4 filmy na seansach plenerowych.

Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcami na których pojawią się zaproszeni goście.

Rolę przewodniczącej Jury 20 TNF przyjęła Małgorzata Szumowska (reżyser).

Z pewnością dużą atrakcją, nie tylko dla kinomanów, będą imprezy towarzyszące 20 edycji TNF.
Do nich należy zaliczyć m.in.: koncert inaugurujący (sala MFK) Tarnowską Nagrodę Filmową z muzyką filmową Wojciecha Kilara w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, który poprowadzi Paweł Sztompke. Podczas koncertu zostaną też wręczone nagrody laureatom 19 TNF – Wojciechowi Smarzowskiemu, Krzysztofowi Krauze, Janowi Nowickiemu; koncert na tarnowskim rynku z piosenkami filmowymi Henryka Warsa oraz muzyka filmową Michała Lorenca.
Nie zabraknie też projekcji plenerowych (Rynek),  filmów animowanych Piotra Dumały (Piwnice TCK) czy prezentację dorobku dokumentalnego Krzysztofa Kieślowskiego (kino Marzenie).
Przed ogłoszeniem wyników 20 TNF odbędzie się uroczysty koncert z udziałem laureatów poprzednich edycji festiwalu, podczas którego wystąpi Waldemar Malicki (kino Marzenie). Finał poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni Marzena Rogalska i Olivier Janiak (szczegóły w programie).

Od 20 edycji włącznie, nagrody będą przyznawane już bezpośrednio po ogłoszeniu wyników. Jury TNF przyznaje reżyserowi najlepszego filmu Statuetkę Leliwity.
Od 1989 działa Jury Młodzieżowe złożone z reprezentantów szkół średnich i wyższych miasta Tarnowa, które przyznaje swoją nagrodę.
Nagrodę Statuetkę Maszkarona przyznaje także w drodze plebiscytu publiczność.
Na przestrzeni lat pojawiły się na wniosek członków jury nagrody specjalne przyznawane nie tylko reżyserom, ale również aktorom i kompozytorom. W tym roku oprócz statuetek zwycięzcy otrzymają też nagrody pieniężne.
Nowością jest także nagroda specjalna im. Jana Szczepanika, która będzie przyznawana przez organizatora festiwalu, Tarnowskie Centrum Kultury, za wkład w rozwój polskiej kinematografii.
W tym roku ta nagroda zostanie wręczona Andrzejowi Wajdzie.


Na każdą projekcję odbywającą się w kinie Marzenie bilety są w cenie 1 zł. do nabycia w kasie kina.

Bilety na KONCERT INAUGURACYJNY (MFK 07.05.06)
w cenie 35 zł. (przedsprzedaż); 50 zł. (w dniu koncertu)
oraz na KONCERT GALOWY (Marzenie 13.05.06)
w cenie 30 zł. (przedsprzedaż); 35 zł. (w dniu koncertu)
do nabycia w Biurze Obsługi TCK (Rynek 5).

Bilety dostępne będą w sprzedaży od 1 maja 2006.

Na koncert i projekcje plenerowe oraz spotkania z twórcami w kawiarni kina Marzenie, w Klubie Festiwalowym TCK, projekcje i koncert w TCK jest
WSTĘP WOLNY!


Autorem plakatu 20 TNF jest Piotr Dumała
(reżyser, scenarzysta i autor oprawy plastycznej filmów animowanych)


20 Tarnowska Nagroda Filmowa /klikaj po szczegóły/:

PROGRAM 20 TNF

(ostatnia aktualizacja: 03.05.06)

PROJEKCJE KONKURSOWE

PROJEKCJE SPECJALNE

PROJEKCJE PLENEROWE

FILMY ANIMOWANE

FILMY DOKUMENTALNE

FILMY OFFowe

NOC Z POLSKĄ KRONIKĄ FILMOWĄ

SPOTKANIA Z TWÓRCAMI

KONCERTY
Z kart historii TNF:

Tarnowska Nagroda Filmowa to festiwal najciekawszych polskich filmów fabularnych, który po Festiwalu w Gdyni jest najstarszą tego rodzaju imprezą w kraju.

Została ona powołana do życia 19 lat temu w czasach, kiedy z oczywistych względów nie wszystkie filmy trafiały do obiegu kinowego. Działalność TNF zainicjował Pan Jerzy Świtek oraz osoby skupione w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Oscar”. Na przestrzeni lat festiwal wypracował sobie ważne miejsce w kalendarzu imprez filmowych w kraju. Z każdą kolejną edycją TNF wychodziła naprzeciw oczekiwaniom wszystkich widzów proponując oprócz projekcji konkursowych filmów także warsztaty filmoznawcze, wystawy, koncerty i niezwykle popularne spotkania z twórcami i ludźmi filmu.
Impreza ze względów organizacyjnych wyróżniała się do tej pory wśród innych festiwali tym, że nagrody były wręczane zwycięzcom rok później, podczas kolejnej edycji imprezy.

Przez pierwsze lata swojej działalności Tarnowska Nagroda Filmowa ciągle się zmieniała i ewoluowała. Nagrodzenie w pierwszych edycjach tak ważnych twórców jak:  Andrzej Wajda, Janusz Zaorski, Krzysztof Kieślowski, Grzegorz Ciechowski, Tomasz Stańko, Wojciech Kilar i ich duża aprobata w stosunku do festiwalu pozwoliły pozyskać zarówno uznanie jak i wsparcie środowisk i instytucji kulturalnych.
Od 1992 roku impreza odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Komitetu Kinematografii.
Kolejne lata przynosiły kolejne zmiany. Rosła zarówno liczba filmów konkursowych jak i imprez towarzyszących. Podczas IX TNF, na której główną nagrodę zdobyła Dorota Kędzierzawska, odbyła się wystawa polskiego plakatu filmowego. Już rok później organizatorzy zorganizowali recital Artura Barcisia oraz Grażyny Błęckiej-Kolskiej, a także wystawę fotosów (twórców polskich filmów, aktorów),a na tym samym festiwalu nagrodę główną zdobył głośny film Kazimierza Kutza „Pułkownik Kwiatkowski”. Publiczność i Jury Młodzieżowe nagrodziły film Macieja Ślesickiego „Tato”. O tym jak rosła ranga festiwalu mogą świadczyć nazwiska jakie otrzymywały nagrody i odwiedzały Tarnów w związku z festiwalem.
W latach 1997-98 statuetki otrzymali : Krzysztof Krauze za „Gry uliczne”, Filip Bajon za „Poznań ‘56”, Jerzy Stuhr za „Historie miłosne” czy Michał Lorenc za muzykę do „Bandyty”. Gościem specjalnym 12 TNF w 1998 roku był Andrzej Żuławski. Duża atrakcją kolejnej, 13 edycji TNF był zorganizowany wśród publiczności  plebiscyt na „Najlepszy film polski końca XX wieku”. Zdecydowanie wygrał w nim „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy, kolejne miejsca zajęli: „Seksmisja” Juliusza Machulskiego, „Rejs” Marka Piwowskiego, „Sami swoi” Sylwestra Chęcińskiego oraz „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana.
Ta sama edycja okazała się olbrzymim sukcesem Doroty Kędzierzawskiej i jej filmu „Nic”, który zdobył 3 najważniejsze nagrody: Leliwitę, nagrodę Jury Młodzieżowego, a także Nagrodę Publiczności.
14 TNF pamiętny za sprawą nagrodzenia na nim głośnego filmu Krzysztofa Krauze „Dług”, który otrzymał nagrodę Jury Młodzieżowego oraz nagrodę publiczności, a także nagrodę specjalną na scenariusz. Widzowie mogli wziąć udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Dorotę Kędzierzawską i Krzysztofa Krauze.
Kolejny festiwal pod przewodnictwem reżysera i scenarzysty Macieja Dejczera okazał się szczęśliwy dla kina artystycznego, nagrody zdobyli bowiem : Leliwitę – Łukasz Barczyk za Patrzę na Ciebie Marysiu”, nagrodę publiczności Jan Jakub Kolski za film „Daleko od okna”, a nagrodę Jury Młodzieżowego Krzysztof Zanussi i jego obraz „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”.
15 edycję
uświetnił koncert Stanisława Soyki.
W 2002 roku podczas 16 Tarnowskiej Nagrody Filmowej po raz pierwszy główną nagrodę  otrzymały ex-quo 2 filmy. Jury pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego przyznało nagrodę Leliwity Wojciechowi Wójcikowi za „Tam i powrotem” oraz Sławomirowi Fabickiemu za „Męską sprawę”. Ten drugi otrzymał również nagrodę od Jury Młodzieżowego, natomiast publiczność nagrodziła głośny film Roberta Glińskiego „Cześć Tereska”.
Kolejny festiwal i kolejna nowość – po raz pierwszy zostaje przyznana nagroda Paralaksa za najlepsze zdjęcia w postaci nagrody pieniężnej i statuetki, które jako pierwszy otrzymuje Tomek Bagiński za nominowaną do Oskara „Katedrę”. Jury, któremu w tym roku przewodniczył znakomity aktor Jan Nowicki przyznało nagrodę główną filmowi „Moje miasto” Marka Lechki, tym czasem Jury Młodzieżowe oraz publiczność przyznały swoje statuetki Piotrowi Trzaskalskiemu za film „Edi”.
18 TNF
w 2004 roku przewodniczył Janusz Morgenstern, który wraz z Jury przyznał główną nagrodę Leliwity Konradowi Niewolskiemu za wstrząsający film „Symetria”. Złudzeń nie miała też młodzież nagradzając ten sam film.
W spotkaniach z tarnowskimi widzami udział wzięli w tym roku między innymi: Jan Peszek, Krzysztof Majchrzak oraz Maciej Stuhr.
Ubiegłorocznej 19 edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej przewodniczył wybitny aktor Wojciech Pszoniak. Podczas festiwalu triumfował film „Wesele” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, który otrzymał nagrodę specjalną Jury 19 TNF oraz Nagrodę Publiczności, a także „Mój Nikifor”, który został uznany za najlepszy film 2005 roku przez Jury główne 19 TNF główne oraz młodzieżowe. Nagrodę Paralaksa otrzymał Krzysztof Ptak za zdjęcia również do filmu „Mój Nikifor”. O dużym sukcesie mógł też mówić Jan Nowicki, który otrzymał nagrody specjalne Jury 19 TNF głównego oraz Jury młodzieżowego za wybitną rolę w filmie „Niepochowany”. Na zakończenie festiwalu widzowie tarnowskiego kina „Marzenie” mogli posłuchać koncertu Janusza Radka.

Tarnowska Nagroda Filmowa to nie tylko suche pokazy filmów, to także spotkanie ze sztuką w różnych jej aspektach np. prezentacji różnych gatunków filmowych jak filmy offowe i od 2005 roku filmy dokumentalne. Wlicza się w to również liczne wystawy, wernisaże, recitale. Plakatów do TNF nie powstydzili się zaprojektować tacy twórcy jak Andrzej Dudziński, Waldemar Świerzy, Daniel Horowitz, Piotr Dumała. Niekwestionowanym gigantem festiwalu jest Krzysztof Krauze, którego filmy od początku istnienia imprezy zdobyły już 7 nagród. Krzysztof Kieślowski, Dorota Kędzierzawka, Jan Jakub Kolski otrzymali po 5 statuetek.
Jury TNF przewodniczyły do tej pory takie osobistości jak wspomniani Krzysztof Krauze, Dorota Kędzierzawska, a także Janusz Zaorski, Jan Nowicki, Maciej Dejczer czy Wojciech Pszoniak. Natomiast nagrody otrzymali m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi, Jerzy Stuhr, Janusz Zaorski, Krzysztof Krauze, Piotr Trzaskalski, Jerzy Trela, Katarzyna Figura, Robert Gliński, Wojciech Smarzowski, Jan Nowicki.


* GALERIA *


(339x480)
JPEG
(1223x1730)
ZIP
1265.78 kb
(337x480)
JPEG
(744x1059)
ZIP
485.56 kb
(339x480)
JPEG
(1239x1756)
ZIP
672.96 kb
(340x480)
JPEG
(1231x1738)
ZIP
1004.19 kb
"WYSPA"

"MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT"

"SUROGACI"

"MOJA WIELKA GRECKA WYCIECZKA"

"MAGICZNE DRZEWO"

"KAC VEGAS"

"MĄDROŚĆ I SEKS"

"NA IMIĘ MA SABINE", reż. S. Bonnaire

"MIŁOŚĆ NA WYBIEGU"

"PRAWDZIWA HISTORIA KOTA W BUTACH"

"OPERACJA DUNAJ" - Tarnowska premiera i spotkanie z twórcami - Kino Marzenie, 12.08.09

"OPERACJA DUNAJ"

"COCO CHANEL"

"HARRY POTTER I KSIĄŻE PÓŁKRWI"

"EPOKA LODOWCOWA 3: ERA DIZNOZAURÓW"

"NARZECZONY MIMO WOLI"

"30 DNI MROKU"

"GRAN TORINO"

"17 AGAIN"

"LATO MUMINKÓW"

"NOC W MUZEUM 2"

"VICKY CRISTINA BARCELONA"

"ARKA NOEGO"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"ZA JAKIE GRZECHY"

"GENERAŁ NIL"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"WYSPA DINOZAURA 2"

SPOTKANIE KWIETNIOWE- Piwnice TCK, 17 - 18.04.09

"GRY WOJENNE"

"WEEKEND Z FILMEM WĘGIERSKIM" - Kino Marzenie, 21 - 22.03.09

"LEKTOR"

"SLUMDOG. MILIONER Z ULICY"

"ZŁOTY ŚRODEK"

OSCAROWE FILMY W MARZENIU

"CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA"

"JAGODOWA MIŁOŚĆ"

MARCOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

"MILCZENIE LORNY", reż. Jean-Pierre i Luc Dardenn

"POPIEŁUSZKO. Wolność jest w nas"

"MADAGASKAR 2"

"ZAMIANA"

"SEZON NA MISIA 2"

"THE BLUES – 7 FILMOWYCH OPOWIEŚCI O BLUESIE" - Piwnice TCK, 22 - 28.02.09

"DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA"

"WŁATCY MÓCH"

"OPOWIEŚCI NA DOBRANOC"

LUTOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

„HAPPY GO LUCKY, CZYLI CO NAS USZCZĘŚLIWIA”, reż. Mike Leigh

"ANIMACJE - DZIECIOM WSTĘP WZBRONIONY" - Kino Marzenie, 6 - 8.02.09

"ZMIERZCH"

STYCZNIOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ - Piwnice TCK, 16 - 17.01.09

"TISCHNER: ŻYCIE W OPOWIEŚCIACH"

"DZIEŃ W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA"

"CZTERY GWIAZDKI"

"JUST DANCE - TYLKO TANIEC"

"ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI?"

"WINX CLUB: TAJEMNICA ZAGINIONEGO KRÓLESTWA"

"W SIECI KŁAMSTW"

GRUDNIOWE WYKŁADY - ZMIANY W SPOTKANIACH

SUPER GWIAZDY NA GWIAZDKĘ - Kino Marzenie 19-21.12.08

"KLASA", reż. L. Canten

"NOCE W RODANTHE"

"BOISKO BEZDOMNYCH"

"PIORUN"

"LUCKY LUKE NA DZIKIM ZACHODZIE"

"TO NIE TAK JAK MYŚLISZ, KOTKU"

"HIGH SCHOOL MUSICAL 3"

"KRÓL MACIUŚ I"

AKADEMIA FILMOWA 3 - Spotkania listopadowe

"FADOS", reż. C. Saura

"MAMMA MIA!"

"PIŁA V"

"SERCE NA DŁONI"

"ŚWIADECTWO"

"NIEBO NAD PARYŻEM", reż. C. Klapisch

"LISSI NA LODZIE"

"DZIEWCZYNY Z ST. TRINIAN"

EKO-ŚWIAT - IX PRZEGLĄD FILMÓW EKOLOGICZNYCH - 30.09 - 03.10.08

"BABYLON A.D."

"ZŁOTA RYBKA", reż. Tomasz Wolski

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI "GALICJA 2008" - Kino Marzenie, 24-28.09.08

AKADEMIA FILMOWA III - FILM POLSKI

"[REC]"

"ANGIELSKA ROBOTA"

"MAŁPY W KOSMOSIE"

"KUNG-FU PANDA"

"NIE TYLKO PEKIN - OLIMPIADA FILMOWA W MARZENIU", Kino Marzenie, 29-31.08.08

"MÓJ PRZYJACIEL LIS"

"MROCZNY RYCERZ"

"JOE STRUMMER - NIEPISANA PRZYSZŁOŚĆ", reż. J. Temple

"CZARNA OWCA"

"ŁOWCY SMOKÓW"

"INDIANA JONES - KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI"

"NIEDŹWIADEK", reż. J. Hrebejk

"WALL-E"

"JAK ŻYĆ?"

"MŁODOŚĆ STULATKA"

"STEP UP 2"

"2 DNI W PARYŻU"

"SUPERHERO"

"SEKS W WIELKIM MIEŚCIE"

"PODRÓŻ CZERWONEGO BALONIKA", reż. Hou Hsiao-hsien

"NAWIEDZONA NARZECZONA"

"OPOWIEŚĆ Z NARNII: KSIĄŻE KASPIAN"

"JUNO"

"NIEODEBRANE POŁĄCZENIE"

"PORA MROKU"

"KOŃ WODNY: LEGENDA GŁĘBIN"

"SKORUMPOWANI"

"POLAK POTRZEBNY OD ZARAZ", reż. Ken Loach

WEEKEND Z CHAPLINEM - Kino Marzenie, 18 - 20.04.08

"DON CHICHOT"

"NIE KŁAM, KOCHANIE"

KINO MARZENIE W SIECI KIN STUDYJNYCH i LOKALNYCH

"LEJDIS"

"10.000 BC"

"WYSPA DINOZAURA"

"MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ"

"KLASZTOR. PAN VIG I ZAKONNICA", reż. Pernille Rose Gronkjaer

"PIŁA IV"

"4 MIESIĄCE, 3 TYGODNIE i 2 DNI", reż. Cristian Mungiu

"ROZMOWY NOCĄ"

"3:10 DO YUMY", reż. James Mangold

"ASTERIX NA OLIMPIADZIE"

"JESTEM LEGENDĄ"

"BEOWULF"

"RANCZO WILKOWYJE"

"GWIEZDNY PYŁ"

"PO PROSTU RAZEM", reż. Claude Barri, Kino Marzenie, 06.12.07

"ZŁOTY KOMPAS"

"WPADKA"

"FILM O PSZCZOŁACH"

"WIECZÓR"

"IRINA PALM", reż. Sam Garbarski, Kino Marzenie 08.11.07

"RATATUJ"

"VOLVER", reż Pedro Almodóvar - Kino Marzenie, 25.10.07

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM"

"KATYŃ"

"U PANA BOGA W OGRÓDKU"

"WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

AKADEMIA FILMOWA II - Współcześni mistrzowie kina

VIII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie, 18 - 20.09.07

"JESIENNA SONATA", reż. Ingmar Bergman

"NA FALI"

"NEXT"

"SADYSTA"

"TRANSFORMERS"

"FRANKLIN I SKARB JEZIORA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

MultiMediaOFF - Przegląd Polskiego Kina Niezależnego, Ogródek TCK, 14.07.07

"PRZYPADEK HAROLDA CRICKA"

"HOT FUZZ - OSTRE PSY"

OCEAN"S 13

"HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA"

"SHREK TRZECI"

"PLAGA"

"MOST DO TERABITHII"

"KRÓLOWA"

"MIŁOŚĆ, NIE PRZESZKADZAĆ"

"PACHNIDŁO"

"SPIDER - MAN 3"

"WAKACJE JASIA FASOLI"

"KLĄTWA 2"

"STEFAN MALUTKI"

"TESTOSTERON"

"WIELKA CISZA"

"TRYPTYK RZYMSKI"

"300"

"ŻYCIE NA PODSŁUCHU"

"WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU"

"KRWAWY DIAMENT" (Blood Diamond)

"ŚWIADEK KORONNY"

"PAJĘCZYNA CHARLOTTY" (Charlotte s Web)

"SMOCZE WZGÓRZE" (Dragon Hill)

"GHOST RIDER"

"UŚPIONE DZIECKO"

"RYŚ"

"DLACZEGO NIE!"

"ARTUR I MINIMKI"

"JAK TO SIĘ ROBI"

PRZEGLĄD KINA RUMUŃSKIEGO - Piwnice TCK 22 - 26.01.07

"ERAGON"

"SEZON NA MISIA" (Open Season)

"NARODZENIE" (The Nativity Story)

"CASINO ROYALE"

"KLUCZE DO DOMU" (Le Chiavi di Casa)

"HAPPY FEET: Tupot małych stóp "

"PUŁAPKA" (Hard Candy)

"PO ROZUM DO MRÓWEK"

ROSJA - POLSKA. NOWE SPOJRZENIE - Piwnice TCK 20.11.06

"ZAKOCHANY PARYŻ" (Paris, je t aime)

"STEP UP - TANIEC ZMYSŁÓW"

"INFLIRTACJA"

"DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY"

"OBY DO WIOSNY"

Rusza Akademia Filmowa w TCK

"LOT 93" (United 93)

"GARFIELD 2"

"7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA" (Sieben Zwerge - Männer allein im Wald)

"DOM NAD JEZIOREM" (The Lake House)

"ZABÓJCZY NUMER" (Lucky Number Slevin)

VII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie

"KAROL - PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM"

"S@MOTNOŚĆ W SIECI"

"SEXiPIStOLS"

"ZA ILE MNIE POKOCHASZ?"

"SUPERMAN: POWRÓT"

"AUTA" (The Cars)

"PIRACI Z KARAIBÓW: SKRZYNIA UMARLAKA"

SKOK PRZEZ PŁOT (Over the Hedge)

GDZIE LEŻY PRAWDA (Where the Truth Lies)

"TSOTSI"

"EPOKA LODOWCOWA 2: Odwilż" (Ice Age 2: The Meltdown)

"FIREWALL" (Firewall)

"LASSIE" (Lassie)

Cinema OFF - "UCIEC STĄD" - reż. Mathias Mezler

"POSEJDON" (Poseidon)

"KOD DA VINCI" (The Da Vinci Code)

"HI WAY"

"DŻUNGLA" (The Wilde)

ZAKOŃCZENIE 20 TARNOWSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ

CinemaOFF w maju - "UGÓR" reż. Dominik Matwiejczyk

"STRASZNY FILM 4" (Scary Movie 4)

"ASTERIX I WIKINGOWIE" (Asterix and the Vikings - 2006)

Zakończenie 20 Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Laureaci Festiwalu

"WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI"

"NA PSA UROK" (The Shaggy Dog)

"CZERWONY KAPTUREK – PRAWDZIWA HISTORIA" (Hoodwinked)

20 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA - 7 - 13 maja 2006

„GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK”

Retrospektywa MFNFF “Oskariada 2005” w ramach Cinema OFF

"NAGI INSTYNKT 2" (Basic Instinct 2)

"OFF-Publicystyka" - kolejny pokaz w ramach Cinema OFF

"KRWAWA NIEDZIELA (Bloody Sunday)" w Marzeniu w ramach "DNI IRLANDZKICH"

"SOPHIE SCHOLL - OSTATNIE DNI"

"JAN PAWEŁ II"

"PIŁA 2" (Saw II 2005)

"SZEREGOWIEC DOLOT" (Valiant 2005)

"JA WAM POKAZĘ!"

OFFskary 2005

Projekt "Cinema OFF" w Tarnowskim Centrum Kultury

"WITAJ, NOCY"

"BAMBI 2" ("Bambi 2")

"TYLKO MNIE KOCHAJ"

"GNIJĄCA PANNA MŁODA" (Corpse Bride) 2005

"JEDEN DZIEŃ W EUROPIE" - INAUGARACJA SEZONU 2006

"KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" (The Princess and the Pea)

KINO MARZENIE

"ELIZABETHTOWN" (Elizabethtown)

PLAN KINA MARZENIE

"OPOWIEŚCI Z NARNII: Lew, czarownica i stara szafa” ( The chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe)

GOL!" (Goal!)

PROPOZYCJE FILMOWE NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

Projekcja filmów AKF Szwenk

"HARRY POTTER I CZARA OGNIA" (Harry Potter and the Goblet of Fire)

"RAY" (Ray) 2004

"PLAN LOTU" (Flightplan)

Projekcja filmu "Lawa"

"KURCZAK MAŁY"

"LEGENDA ZORRO" (The Legend of Zorro) "

"MARSZ PINGWINÓW" -

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.